Polisiye kitap tanitimi: Anahtarsız Ev

Polisiye kitap tanitimi: Anahtarsız Ev

Chan, omuzlarını silkti. “Fark etmez. Parmak izleriyle öbür teknik işlemler teoride iyidir ama gerçek hayatta o kadar değil. Tecrübelerim bana insanoğlu üzerinde derin derin düşünmemi söylüyor. İnsan ihtirasları. Bir cinayetin ardında yatan nedir?

Nefret, intikam, maktulü susturma isteği. Belki de para hırsı. Her zaman insanoğlunu incelemek gerekiyor.”

“Kulağa mantıklı geliyor,” dedi John Quincy.
“Çoğunlukla öyledir,” dedi Chan, emin bir ifadeyle. “Elimizdeki ipuçlarını sayıyorum: Bir sayfası eksik konuk defteri, eldiven düğmesi, telgrafla gönderilmiş bir mesaj, Egan’ın kısmen anlattığı hikâyesi, Korsika markalı yarım sigara, öfkeyle yırtılmış olabilecek bu gazete, bir de birinin kolundaki saat, 2 rakamı silik.” (Kitaptan)
Labirent Yayınları, ülkemizde bilinmeyen ya da az bilinen polisiye üstatlarını okurlarına sunmaya devam ediyor. Earl Derr Biggers’ın altı kitaptan oluşan “Charlie Chan” serisinin ilk kitabı “Anahtarsız Ev”, ilk kez dilimize kazandırılıyor. Özenli çevirileriyle, özlemi duyulan “has” polisiye edebiyat okuruyla buluşuyor. “Zabıta Romanları”nın “Geceleri
Okumayınız!”
uyarılarına kulak tıkayarak; Geceleri de okuyunuz!
Türkçe
250 s. – Ciltsiz – 13,5×19,5 cm.
İstanbul, 2013, 1. Basım
Çeviri: Özgün Dede
ISBN: 978-605-86577-3-1

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum