You are currently viewing En zeki burç hangisidir? En tehlikeli burç hangi burctur?
En zeki burç hangisidir? En tehlikeli burç hangi burctur?

En zeki burç hangisidir? En tehlikeli burç hangi burctur?

FBI’ın yaptığı bir araştırmaya göre en tehlikeli burçlar:

  • Yengeç burcu, tüm burçlar arasında en fazla suçlunun çıktığı burçtur. Yengeçler aynı zamanda şiddete en çok başvuran suçlulardır. Akrep ve Balık burçları da sakinliklerini çok kolay kaybederler, çabuk öfkelenirler.
  • FBI‘ın web sitesindeki bilgilere göre, Yengeç en fazla tutuklanan suçlu burcu olmakla birlikte tüm burçların en tehlikeli olanıdır. İşlenen suç sayısına göre  burçları sıraladığımızda, Yengeç‘leri, Boğa, Yay, Koç, Oğlak, Başak, Terazi, Balık, Akrep, Kova, İkizler izler.

En zeki burç hangisidir?

Astroloji dünyasında iki burc en zeki burçlar olarak tanınmaktadır. Astroloji dünyasının en zeki burçları Kova Ve Akreptir. Kova burcunda doğanlar en yüksek analitik zekaya sahip olmaktadır. Kovaların bu yüksek analitik zekaları yüksek IQ ve bilişsel yetenekten gelmektedir. Diğer taraftan Akrep burcu ise daha çok idrak kabiliyetine sahip olduğu için en zeki burç olarak anılmaktadır. Dünyanın bütününü en gerçekçi şekilde değerlendirebilen ve genel bir şekilde anlayabilen en iyi burcun Akrep olması nedeniyle, Akrep en zeki burç olarak anılmaktadır. Malesef bir Koç burcu olarak bunları yazmak biraz zor, ancak araştırmalar bu şekilde bilgi vermektedir.

Yengeç ve Balık burçları ise en yüksek duygusal zekaya sahip olan burçlar olarak bilinmektedir. En çok pratik zekaya sahip olan burçlar ise Boğa, Başak ve Oğlak burcudur.

En tehlikeli burcun hangisi olduğunu bulduktan sonra hangi burc hangi suçu işlemeye yatkındır bu konuya bakalım. Suçlular üzerinde yapılan bir araştırmaya göre burçlar ile işlenen suç tipleri ve suçun işlenme şekli arasında bir bağ bulunmaktadır. Bu çalışma için FBI‘ın web sitesinden verilen verilerden de faydalanılmıştır.

En iyi burç hangisidir?
Bu durumda bu soruya en iyi burç İkizler diyebiliriz.

 En Zeki burç sıralaması

İşledikleri suçlara ve yakalanma oranları bakılacak olursa en zeki burç sıralaması yapmak mümkün olabilir. Bu durumda en zeki burç aşağıdaki bilgilere bakıldığında Koç burcu diyebiliriz. Başak burcu da zeka gerektiren suçlara karışmaktadırlar. En saf ya da korkak burç ise bu açıdan bakıldığında İkizler burcudur.

Hangi burç ihtiras cinayeti işlemeye en yatkındır?

Tutku ve ihtiras nedeniyle en fazla cinayet işleyen burç Yengeçtir ve genellikle birden fazla cinayet işleyerek maktüllerin vucutlarında kendilerinin ayrıştırılmasını sağlayacak izler bırakırlar. Bu şekilde hareket eden katillerin genellikle akıl sağlığı yerinde olmadığı öngörülür.

Para aklama ile en çok haşır neşir olan burç ise Boğa burcudur. Son derece akıllı olan Boğa burcu genellikle bu gibi suçları tek başlarına işlerler.

Sahtekar Yay Burcu

Yay burcundan ise genellikle sahte artistler, soyguncular ve hırsızlar çıkmakla birlikte genellikle kurbanlarını fiziksel olarak incitmezler. Koç burcu genellikle planladıkları suçu işletmek adına adam kiralarlarken, organize suçlarla en içli dışlı olan ise Oğlaklardır ve aynı zamanda Akreplerdan daha sadist oldukları saptanmıştır. Hırsız ve bilgisayar korsanları ise en çok Başak burcundan çıkmaktadır. Yolsuzluklara en çok bulaşan burç Terazi olarak karşımıza çıkarken uyuşturu  kaçakçılığı ile en çok ilgilenen burç Balık burcudur.

İkizler burcuna dahil olan suçlular genellikle çok ciddi suçlara karışmamakla birlikte sahte artistlik ve hırsızlık gibi suçlara bulaşırlar.  Aslanların suça karışma sebepleri arasında ise daha çok tanınma ya da bilinme gibi sebepler yatmaktadır.

Peki sizin burcunuz nedir? ve gerçekten kendinizi burda bahsedilen suç tipine yatkın hissediyor musunuz? En tehlikeli burç sizin veya sevdiğiniz burcu mu? Burcunu bildiğiniz bir suçlu ile tanıştınız mı ve işlediği suç neydi? Hemen aşağıya, yorum kısmına yazarsanız memnun oluruz.

Sitemizde Agatha Christie’den yerli polisiye yazarlarına kadar pek çok konuda bilgi bulabilirsiniz. Şimdi zamanınız yoksa favorilere ekleyerek daha sonra ziyaret etmenizi tasviye ederiz.

En tehlikeli burçları açıkladıktan sonra burçlar hakkında kısa bir bilgi verelim.

Burçlar kaç kategoriye ayrılır? Burçlar ve tehlikeli özellikleri nelerdir?

Burçlar dört ana kategoriye ayrılmaktadır:

Ateş grubu burçları hangileridir?

Bu grup içerisinde Koç, Aslan ve Yay yer alır. Ateş grubundan en fazla suçluya sahip olan burç Yay burcudur ve Yay burcu suçluları aynı zamanda yakalanması en zor suçlulardır. Koç burcu olanlar genellikle silah taşırken Aslan burcu ise çok tehlikelidir.

Hava grubu burçları hangileridir?

İkizler, Terazi ve Kova hava grubunu oluşturur. Hava burçları arasında en fazla suçlu Terazi burcunda yer alır. Teraziler genellikle silah taşırlar ve son derece tehlikelidirler. İkizler burcu genellikle dolandırıcılık suçuna bulaşırlar. Kova burcu ise genellikle intikam amacıyla suç işler.

Toprak grubu burçları hangileridir?

Toprak grubu burçlar ise Boğa, Başak ve Oğlaktır. Bu burçlara ait suçlulular ise daha kolay yakalanırlar. Toprak burçları arasında Boğa oldukça tehlikelidir ve sağları solları genellikle belli olmaz. Başak burcu genellikle silah taşır. Oğlaklar ise hemen hemen her tür suça karışırlar. Bir anlamda her tür suç ellerinden gelir.

Su grubu burçları hangileridir?

Su grubu burçlar ise Yengeç, Akrep ve Balıktır.

Turgut Şişman

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum

Turgut Şişman

Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.