Polisiye kitap tanitimi: Binbir Gece Polisiyeleri 1

Polisiye kitap tanitimi: Binbir Gece Polisiyeleri 1

“Dehşet mi? Hayır. Bu tür bir saatin zembereği durduğunda, benim için neşter ile incelenecek, ustaca yapılmış bir mekanizma parçasından başka bir şey değildir. Kan artık soğuk ve akmıyorsa, bundan böyle insan kanı değildir; ten bir kere ölünce, artık sev­gililerimizde arzuladığımız ve dostlarımızda takdir ettiğimiz ten değildir. Letafet, çekicilik,  korku, hepsi de can veren ruhla birlikte ondan uçup gitmiştir. Kendinizi ona soğukkanlılık ile bakmaya alıştırın. Çünkü eğer benim planım uygulanabilirse, birkaç gün boyunca şimdi sizi bu kadar dehşete düşüren o şeye devamlı  bir yakınlıkta yaşamanız gerekecektir.” (Kitaptan)
“Define Adası” ve “Dr. Jekyll ve Mr. Hyde” kitaplarının da yazarı olan Robert Louis Stevenson’dan birçoğu dilimize ilk defa çevrilen polisiye hikâyeler… 2 cilt olarak yayımlanacak Binbir Gece Polisiyeleri’nin 2.cildi de önümüzdeki ay okurlarla buluşacak.
Türkçe
316 s. – Ciltsiz – 13,5×19,5 cm.
İstanbul, 2013, 1. Basım
Çeviri: Feyza Göçer
ISBN: 978-605-86166-0-8

Fiyat: 20 TL

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum