Kapalı oda cinayetleri - Algan Sezgintüredi'nin kaleminden:

Polisiye Kitap Katilin Şahidi

Kapalı oda cinayetleri tutkunları bilirler bu tür pek fazla karşımıza çıkmıyor Türk Polisiye Edebiyatı’nda. Algan Sezgintüredi’nin Katilin Şahidi isimli kitabı, polisiye edebiyatın ayrıca bir hüner isteyen bu dalında, kapalı oda cinayetleri alanında bir hikaye içeriyor.

Kapalı oda cinayetleri – Algan Sezgintüredi’nin kaleminden:

Hafiyelikten sıkılıp yazarlığa soyunan Vedat Kurdel ile ortağı, can dostu Tefo, dördüncü maceralarında bir ‘kapalı oda’ muammasıyla karşı karşıya. Mekân, Göztepe’de bir apartman; tarihse 31 Aralık. Kapısı, penceresi, her tarafı kapalı bir daireden gelen dört el silah sesi; sokaktaki güvenlik kameraları dâhil, hiçbir yerde izi bulunmayan katil; kurbanın yanına bırakılmış tabanca ve cinayet anında suç mahallinde bulunmadıklarına dair şahitleri olan şüpheliler…

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum