Polisiye Dizi Tavsiyesi: NUMB3RS-Rakamlar

Polisiye Dizi Tavsiyesi: NUMB3RS-Rakamlar

Polisiye sever misiniz? ya Matemetik ya da İstatistik? cevabınız evet ise bir Amerikan Suç Dizisi olan NUMB3RS – Ben rakamlar diye çeviriverdim Türkçe’ye – tam size göre bir dizi.

FBI’ın Los Angeles bürosunda çalışan özel ajan Don Eppes çözülmesi oldukça karmaşık bazı dosyalarda bir matematik akademisyeni olan kardeşinden yardım alır ve matematik, istatistik teknikleri kullanarak işlenen suçları inceler ve suçlulara ulaşmaya çalışırlar.

İzlediğim zaman keyif aldığım ve sıra dışı bulduğum bu diziyi henüz seyretmediyseniz internette bölümlerine ulaşabilirsiniz. 45 dakikalık kısa bölümleri ile dizi polisiye ve matematik sevenleri mutlu edecektir.

Polisiye dizi tavsiyesi soranlar için de bu iki kardeşin ve zaman zaman onlara katılan babalarının serüvenlerini önermiş olalım.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum