Polisiye sinema tavsiyesi: Ceset

Polisiye film: Ceset

Gece vakti, karanlık bir ormanda koşan bir adam… Belli ki birşeyden fena halde korkmuş nefes nefese kaçıyor… Can havliyle ormanın hemen yanından geçen yola kendini attığında, o anda o ıssız yoldan geçen bir araba tarafından eziliyor… Sonradan anlıyoruz ki gece gece ormanın içinde kaçan bu adam bir morg bekçisi…

Durun hemen filmi izlemeye koşmayın, iki satır film hakkında birşeyler yazdık önce onu okuyun.
Evet 2012 yılı yapımı Ceset filmi bu şekilde başlıyor ve sonrasında olaylar morgdan kaybolan bir kadın ceseti etrafında şekillenmeye başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde olay yerine intikal eden polis müfettişi ve yardımcılarının yanı sıra cesedin kocası da olay yerine getiriliyor ve hikaye devam ediyor. Üstüne bir de gece boyunca yağan pis bir yağmur.

Polisiye sinema tavsiyesi: Ceset

Ceset filmi bir İspanyol yapımı. Filmin hikayesi oldukça sağlam ve film son derece güzel çekilmiş. Son zamanlarda özellikle İskandinavlar güzel polisiye filmler izledik ama İspanyol sinemasından böyle güzel bir polisiye film çıkması şaşırttı bizi. Adeta biz tapas beklerken muhteşem doyuruculukta bir paella geldi önümüze.
Polisiye filmler beyaz perdenin yeni yükseleni. İskandinavlar derken uzak doğu polisiyesi de yükselişe geçti. İspanyol sineması Ceset filmi ile bu işte biz de varız diyor ve arkasını getirebilirse ne mutlu biz polisiyeseverlere.
Gözümüzden kaçan, önerebileceğiniz İspanyol polisiyeleri varsa yorum kısmına yazın, haberdar edin bizi.
Çeşitli yorum sitelerinde filmin bitiminden 7 dakika öncesine kadar hikayenin doğru çözümünü bulabilirseniz bir dahi olduğunuz söylenmiş. Haydi seyredip deneyin kendinizi.
Turgut Şişman

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum