Kitap:Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları

Kitap: Bir Polis Hafiyesinin Harikulade Maceraları

“Haydar Cemil Bey bunu söylerken cüzdanından bir zarf çı­kardı. Bunun içinde yarısı yırtık yirmi liralık bir banknot vardı. Haydar Cemil Bey cebinden bir kibrit çıkardı… Yaktı ve alevini bu banknotun arkasında gezdirmeye ve kâğıdı ısıtmaya başladı. Kâğıt ısındıkça üzerinde garip birtakım yazılar peyda oluyordu. Nihayet bu yazılar o kadar bariz bir şekil aldı ki Hurşid Paşa haz­retleri gözlüğünü takmadan şu cümleyi okudu.
Bursa, Çekirge Caddesi, Molla Kuddusi Sokağı 14 Numarada Hikmet Beyler (Raif Cenab Bey)
Bu ne demekti? Bu ne biçim işti. Bir yankesici, bir banknot, gizli bir adres, sonra da meşhur polis hafiyesinin ismi?” (Kitaptan)
“Üç gayretli araştırmacı akademisyen Seval Şahin, Didem Ardalı Büyükarman ve Banu Öztürk, Tübitak’a sundukları ve onaylattıkları bir proje ile erken dönem Osmanlı-Türk polisiye eserlerini konu edinen bir çalışmayı sürdürmektedirler. 
Bu çalışmanın meyvalarını çok heyecanla beklerken üzerinde çalışılan eserlerden bugünkü okurlarca hiç bilinmeyen bazı yapıtların Latin harfleriyle ilk defa yayınlanıp okuyuculara sunulması olanağının çıkmasını da sevinçle karşıladık.”
                                                                                            
Erol Üyepazarcı
“Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türkçede Polisiye” dizimizin 6.kitabı okurlarla buluşuyor.
Türkçe
160 s. – Ciltsiz – 13,5×23 cm.
İstanbul, 2013, 1. Basım
Çeviri: Ayşe Şahin
ISBN: 978-605-86166-9-1

Fiyatı: 14 TL

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum