Polisiye kitap tanitimi: Define - Kan Damlası

Polisiye kitap tanitimi: Define – Kan Damlası

Dışarıda bir ayak sesi işittim. Merdivenden yukarı birisi çıkı­yordu. İri ayaklı, kalın ökçeli birisi… Sesi kapıma kadar  geldi, bir anahtar gıcırdadı, kapı aralıklandı, iri bir kaya parçası şeklinde biçimsiz bir kafa, içeri sokuldu. İki yılan gözü bana doğru zehrini akıttı. Sonra yavaşça kapıyı kapadı, kilitledi, yine o ağır yürüyüşüy­le merdivenden indi.  (Kitaptan)
“Üç gayretli araştırmacı akademisyen Seval Şahin, Didem Ardalı Büyükarman ve Banu Öztürk, Tübitak’a  sundukları ve onaylattıkları bir proje ile erken dönem Osmanlı-Türk polisiye eserlerini konu edinen bir çalışmayı sürdürmektedirler. 
Bu çalışmanın meyvalarını çok heyecanla beklerken üzerinde çalışılan eserlerden bugünkü okurlarca hiç bilinmeyen bazı yapıtların Latin harfleriyle ilk defa yayınlanıp okuyuculara sunulması olanağının çıkmasını da sevinçle karşıladık.” 
Erol Üyepazarcı
“Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türkçede Polisiye” dizimizin
3.kitabını sunmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz…
Türkçe
160 s. – Ciltsiz – 13,5×23
cm.
İstanbul, 2013, 1.
Basım
Çeviri: Seda Işık
ISBN: 978-605-86166-1-5

Fiyatı: 14 TL

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum