You are currently viewing Hafif Bir Akıl Tutulması – Polisiye kitap tutkunları ve Sherlock Holmes hayranları için güzel bir haberimiz var.
Hafif Bir Akıl Tutulması

Hafif Bir Akıl Tutulması – Polisiye kitap tutkunları ve Sherlock Holmes hayranları için güzel bir haberimiz var.

Mitch Cullin tarafından kaleme alınan “Hafif Bir Akıl Tutulması” polisiye kitabı, Labirent Yayınevi tarafından yayımlandı.  Sherlock Holmes‘in yeni kitabında ünlü dedektif 93 yaşında.

Labirent Türkiye’nin Tek Polisiye Yayınevi:

2014’ü böyle uğurlamış, 2015’i 2 kitapla karşılamıştık…

3. kitabımız  ise, uluslararası bir “çoksatar” olmanın yanı sıra, uyarlanıp başrolünde Ian McKellen’ın oynadığı bir Sherlock Holmes filmi olunca, daha çıkmadan okurların ve Sherlock Holmes severlerin büyük ilgisini gördü……Ve büyük gün geldi çattı! 93 yaşındaki Sherlock Holmes‘le tanışmak isteyen okurlarımız, romana cuma günü İstanbul’da, pazartesi itibarıyla da tüm Türkiye’de ulaşabilecek!
Şimdiden iyi okumalar diliyoruz…
“Bilmez miyim?” dedi Holmes gülümseyerek. Camdan dışarı bakıyordu. Pencereden görünen kırmızı ve sarı krizantemler rüzgârda sallanıyordu.


“Rüyalarımı anılarımın yıpranmış parçaları olarak görüyorum. Hafıza kendi başına bir insanın dokusu gibi. Rüyalarsa geçmişimizin kopuk iplikleri. Eğrilip büğrülenler ana dokudan sapsa da bir tarafıyla esasına bağlı kalıyor. Belki bu acayip bir düşünce, bilmiyorum. Yine de rüyaların bir tür hafıza olduğunu düşünmüyor musunuz? Yaşadıklarımızın soyut hali olduğunu.”
(Kitaptan)

“Sherlock Holmes’ü sadece çözümleyici mantığın benzersiz bir ustası değil, insan ruhunun acılarına da vakıf biri olarak yeniden canlandırmak… Benzersiz bir yazım deneyim…
-Ahmet Ümit-

“Etkileyici… Bir zamanlar fevkalade usta olan bir adamın yaşlılığı.
-The New York Times-

“Conan Doyle zamanında okurlarının, Sherlock Holmes’ün gerçek, kendisinin de yalnızca bir daktilograf olduğuna inanmasından belki biraz da kıskanarak şikâyet ediyordu. Cullin, gerçek bir şair ve romancı olarak bu karışıklığı alıp sanatın doruğuna taşımış.
-Chicago Times-

“Seçkin ve oldukça tatmin edici bir roman… Harikulade kurgulanmış ve yazılmış.”
-The Washington Times-

“Sevimli, kalbe dokunan bir kitap. Pek çok saklı ve iyi tavırlarla, hassas duygularla dolu… 
Cullin, müşfik ve hünerli bir yazar.”
-The Washington Post-

“Cullin’in bu romanı, belki de Holmes’ü insani özelliklere en fazla yaklaştırarak yaşlandıran yazınlardan biri ve en tatmin edici olanı… Tema olarak Holmes janrının sınırlarının ötesine geçerken aynı zamanda sadık kalıyor.”
-Fort Worth Star-Telegram-

Telif hakları 40’tan fazla ülkeye satılan “Hafif Bir Akıl Tutulması”, 93 yaşındaki Sherlock Holmes’ü insani yanlarıyla anlatan bir başyapıt!

Filme de uyarlanan roman, bu yaz tüm ülkelerde vizyona girecek. Berlin Film Festivali’nin de katılımcılarından biri olan filmde Sherlock Holmes rolünü, Yüzüklerin Efendi’sindeki “Gandalf” rolüyle de hatırladığımız usta aktör Ian McKellen oynuyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Türkçe
224 s. — 2. Hamur– Ciltsiz — 14 x 20 cm
İstanbul, 2015
ISBN : 9786055055288
Kitabı okuyan takipçilerimiz düşüncelerini ve yorumlarını aşağıda, yorum kısmında bizlerle paylaşırlarsa çok memnun oluruz.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum

Turgut Şişman

Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.