MANTOLU KADIN - ELÇİN POYRAZLAR

MANTOLU KADIN – ELÇİN POYRAZLAR

Polisiye edebiyatımızın önemli ismi, İngiltere Polisiye Yazarları Derneği’nin (CWA) üyesi ve rkiye Polisiye Yazarları Birliği’nin kurucularından  Elçin Poyrazlar’ın üçüncü romanı yayınlandı. Dokuz kasımdan itibaren  raflara yerleşen kitabın adı Mantolu Kadın.

MANTOLU KADIN - ELÇİN POYRAZLAR 5Hep Kitap aracılığıyla okurlara ulaşan romanda, evlilik kurumu içindeki güç oyunları ve kadına yönelik şiddet ele alınmış. Konu ise kısaca şöyle: Genç yaşta, başarılı bir cerrahla evlendirilen bir kadın, iktidarsız ve kaba oluşu yüzünden giderek kocasından uzaklaşır. Bir gün  gizemli bir kadınla karşılaşır ve bir süre sonra onunla arkadaş olur. Kadının kocasından şiddet gördüğünü öğrenir. İki kadın baş başa verip kurtuluş planları yaparlar ama başarılı olamazlar. Birkaç yıl sonra otoparkta  bir avukatın cesedi bulunur. Bunu, çalıştığı hastanenin önünde aynı şekilde öldürülen bir cerrah izler. Cinayetler arasındaki bağlantıyı çözerek katili yakalamaya çalışan Başkomiser Aydın Andız, bir yandan da kendi şeytanlarıyla mücadele etmektedir.

Aynı zamanda başarılı bir gazeteci olan ve Londra’da yaşayan Elçin Poyrazlar’ın üçüncü romanı Mantolu Kadın, soluk soluğa okunacak bir polisiye.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum