Polisiye yazari Osman Geylani kimdir

Polisiye yazari Osman Geylani kimdir

1974 Van doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum. Uzun yıllar İstanbul’da Türkiye, Sabah, Star ve Milliyet gazetelerinde polis-adliye  muhabirliği yaptım.

Hali hazırda da TRT 6‘da görev yapmaktayım. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği üyesiyim.

Küçüklüğümde aile meclislerinde sık sık anlatılan Kürt bol bol olay dolu maceralarını dinlerdim. Sonrasında bu ilgi polisiye, araştırma inceleme konularına dönüştü. Mesela Tommiks- Texas benzeri çizgi romanları çok okurdum.

Osman Geylani ile ilk Kürtçe polisiye roman “Tent”, “Ağ” ve polisiye edebiyat üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu söyleşiyi okumak için buraya tıklayınız.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum