Netflix: American Vandal - Suç Belgeseli

Netflix: American Vandal – Suç Belgeseli

American Vandal muzip bir suç belgeseli. Mesai bitiminde eve gitmek için çalıştığınız iş yerinin otoparkına yorgun argın geldiğinizde arabanıza sprey boya ile bir penis resmi çizilmiş olduğunu görseydiniz ne yapardınız. Hatta sadece sizin arabanıza değil ya tüm arabalar kırmızı, kocaman bir penis resmi çizilmiş olsaydı?

American Vandal işte tam da böyle bir suçu ve bu suçu kimin işlediğini araştıran bir suç belgeseli ve tam anlamıyla komedi. Olay bir lisede geçer ve lise otoparkında yer alan toplam 27 adet arabaya kırmızı boya ile penis resimleri çizilir. Okul sonunda evlerine gitmek için otoparka gelen öğretmen ve öğrenciler penis resimleri ile karşılaşır. Olay son derece masraflı bir suçtur ve okul yönetimi bu suçu, vandallığı işleyen kişi ya da kişileri bulmaya kararlıdır.

American Vandal 8 bölümde arabaların üzerine kimin neden bu penis çizimleri yaptığını bulmaya çalışıyor. Belgesel oldukça detaylı işlenmiş, işlenen suçun niteliği nedeniyle de oldukça muzur bir suç.

Polisiyeseverlerin ve de iyi bir espri anlayışı olanların keyifle izleyeceği, nadir ama giderek sık sık görmeye başladığımız türde bir tv yapımı.

Netflix’in Eylül ayında yayınladığı bu durumu mutlaka izleyin ve başınızdan benzer, enteresan bir hikaye geçti ise yorumda bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum