Polisiye Yazarları Sosyal Medyada - Poyabir

Polisiye Yazarları Sosyal Medyada – Poyabir

Türkiye Polisiye Yazarları Birliği’nin sosyal medya faaliyetleri kısa bir süre önce başladı ve başarıyla devam ediyor. Birliğin sosyal medya ekibine, çalışmaları hakkında bazı sorular sorduk.  Sorularımız ve aldığımız yanıtlar şöyle:

Sosyal medyada hangi mecralarda faaliyetlerde bulunuyorsunuz? Polisiyeseverler bu hesapları nasıl takip edebilirler?

Poyabir Sosyal Medya Ekibi; İnstagram, Facebook ,Twetter ve Youtube platformlarında okurlar ile buluşuyor. Polisiye severlerin erişim için uzantı bölümüne /poyabir yazmaları yeterli.
 

Polisiye Yazarları Sosyal Medyada - Poyabir 2

Sosyal medyadaki tüm etkinliklerinizi kısaca anlatır mısınız?

Sosyal medya hesaplarımızda yazarlarımıza ait kitapları ve alıntıları paylaşıyoruz. Son dönemde ise okuyucuyu daha çok paylaşıma dahil edebilmek adına Youtube üzerinden yayinlanacak bir radyo tiyatrosu hazırlıyoruz.
Sosyal medya ekibiniz nasıl oluştu?

Ekip, gönüllülük ve fedakarlık esası ile oluştu aslında. Bir de tabi bu platformları az çok bilmek gerekiyor.
Ekipte kimler yer alıyor? Aranızda nasıl bir işbölümü yapıldı?

Ekip Ceyda Kiremitçi VASILIEV  Doruk ATEŞ ve Yunus Emre EROĞLU’ndan oluşuyor. Aslında aramızda iş bölümü yok. Herkes, herşeyi yapıyor. Tabi bir de radyo tiyatromuz için ayrıca bir ekibimiz var. Teknik desteği Muhammed Akif TOKTAŞ sağlıyor. Funda MENEKŞE, Ayla KOCA, Fatih Şahin Işık ŞAHBEYIT ve Çağan DİKENELLİ dE seslendirme ile katkı sağlıyor .
Polisiye yazarlarıyla yaptığınız canlı yayınlara nasıl hazırlanıyorsunuz? Canlı yayın röportaj ve tartışmalarında ilerisi için planlarınız neler?

 

Bir hazırlık evresi yaşamıyoruz büyük anlamda. Polisiye ve edebiyat büyük bir derya. Gündem konusu belirliyoruz ve katılımcılar ile konumuz genişliyor. Sık sık bu yayınları yapmak istiyoruz.
Kısa bir süre önce Youtube kanalınızı açtınız. Burada ne gibi faaliyetlerde bulunacaksınız?

Küçük bir öykü seslendirmesi yaptık ve yayımladık. Gelen tepkileri değerlendirip bu işi daha sağlıklı nasıl yapabiliriz onu öğrenmek istedik. Ardından ikincisi yayımlandı. Tabi bir de radyo tiyatromuz var. Teknik anlamda kendimizi ne kadar geliştirirsek o kadar başarılı çalışmalarımız olacaktır. Çünkü hiçbirimiz bu işin profesyoneli değiliz ve bilmediğimiz işler bir hayli zaman alıyor.
Sosyal medya çalışmalarınıza polisiyeseverlerin ilgisi nasıl? Bu ilgiden memnun musunuz?

 

Katilimcilara aktif rol verildiği sürece herkes memnun kalıyor. En çokta canlı yayınlarımız bizi ve polisiye severleri memnun ediyor diye düşünüyoruz

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum