You are currently viewing Kristal Kelepçe Ödülü Sahibini Buldu

Kristal Kelepçe Ödülü Sahibini Buldu

Türkiye Polisiye Yazarları Birliği (POYABİR) tarafından verilen Kristal Kelepçe ödülünü Ayfer Kafkas’ın Divina’nın Bileziği adlı romanı kazandı. İnstagram’dan canlı yayınlanan açıklama ile ikinciliği Gökçe İspi Turan’ın Firiştegan adlı romanı ile paylaşan Su Tunç’un Hatırla-Bir Savcının Anıları romanının ise sürpriz bir şekilde Kristal kelepçe ilk roman ödülünü aldığı ilan edildi.

Sonuçlar, 2 Ocak Çarşamba günü akşamı, POYABİR başkanı Algan Sezgintüredi tarafından İnstagram canlı yayınında açıklandı. Ödüle başvuran 16 roman arasından Ayfer Kafkas’ın kaleme aldığı Divina’nın Bileziği-Bir Osmanlı Polisiyesi adlı roman, ikinci kez düzenlenen Kristal kelepçe yarışmasında birinci seçildi.

Başkan Sezgintüredi, yarışma şartnamesinde yer almadığı halde, Su Tunç’un Hatırla-Bir Savcının Anıları adlı romanına da “ilk roman” ödülü verilmesine jüri üyeleri tarafından karar verildiğini söyledi. Sezgintüredi ayrıca, bu yıldan başlayarak “ilk roman” ödülünün yanı sıra öykü kitabı ödülü de vereceklerini açıkladı.

Pandemi nedeniyle, açıklanması 2 Ocak’a ertelenen ve internet üzerinden yapılan canlı yayınla duyurulan çevrimiçi törende,  Kristal Kelepçe Büyük Usta ve   Kristal Kelepçe Polisiyeye Katkı Onur ödülleri ise verilmedi.

Kristal Kelepçe Ödülü Sahibini Buldu 2

Kristal Kelepçe Ödülü Sahibini Buldu 3

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum