You are currently viewing En yaygın büyü ve büyü çeşitleri
En yaygın büyü ve büyü çeşitleri

En yaygın büyü ve büyü çeşitleri

Büyü nasıl yapılır ve büyü nasıl bozulur, en yaygın büyü çeşitleri nelerdir bu yazımızda bu konuları ele aldık.

Üzerinizde büyü var mı? Varsa nasıl anlaşılır? Evet biraz etrafınızda olup biten konuşmalara kulak kabartacak olursanız mutlaka büyü üzerine birşeyler duyarsınız.  Büyü ve büyücülük sadece ilkel dinlerde değil, İslamiyet’de de de yer alan bir olgudur. Kuran’ı Kerim, büyü yapmayı bir insanı öldürmekle eşit ve en ağır günah olarak tanımlar. Geniş bir çoğunluğun müslüman olmasına rağmen, büyü ve büyücülerden medet uman, büyülere inanan yaygın bir kitle var ülkemizde.  Sahte hocaların, büyü bozucuların, büyü kurbanlarının zaman zaman çeşitli televizyon programlarında boy göstermelerine rağmen büyü ve büyü ile işlenen suçlar edebiyatımızda pek görülmez. Oysa, müdürümüzün, komşumuzun, rakibimizin benzer bir bebeğini yapıp poposuna poposuna iğne batırmak kimbilir kaçımızın aklından geçmiştir. Sizin de aklınızdan geçtiyse o zaman yazıyı Tweet’leyin!

Gizemli, mistik filmleri, kitapları oldum olası sevmişimdir. Hele bir de filmin ya da kitabın geçtiği mekan Amerika’nın Louisiana Eyaleti’nde bir yer ise ayrı bir keyif alırım. Sanırım en sevdiğim filmlerden birisinin Angel Heart, türkçe adı ile Şeytan Çıkmazı, olmasının da bunda etkisi var. Yine son zamanlarda Gerçek Dedektif’in ilk sezonunun bu bölgede geçmesi de diziyi ayrı bir keyifle seyrettirmişti bana. New Orleans Cinayetleri romanı da yine Luisiana’nın bataklıklarında geçen keyifle okuduğum kitaplardandı.

Bizde neden büyülü, mistik hikayeler kitaplar pek yazılmaz ki. Andolu da türlü türlü büyü çeşitleri bulunmakta. Oysaki dünya genelinde çok büyük başarılar yakalamış mistik hikayeler ve onların büyü ve büyücülükle uğraşan kahramanları var. Düşünsenize büyüydü, büyücülükdü, büyü bozuculukdu derken Harry Potter aldı yürüdü. Gerçek o ki Harry Potter’ın yazarı Joanne Rowling, tüm dünyayı Harry Potter’ın hikayesi ile büyüledi. Tüm dünya daha önce duymadıkları büyü çeşitleri ile tanıştı.

Bizim sitemizde yer alan, Karaşapka’nın İkilem isimli polisiye hikayesinin giriş kısmı da mistik bir havada başlar. Bu hikayeyi keyifle okudum sizlere de tavsiye ederim. İkilem isimli polisiye hikayeyi okumak için tıklayın.

Gerçek hayatta büyü ve sihir var mıdır bilinmez ama büyüye inanma büyüsüz de kalma diyecek durumda değiliz. Gelin en yaygın kullanılan büyülere bakmadan önce büyü çeşitlerine bir bakalım.

En yaygın büyü çeşitleri hangileridir? Kara büyü nedir?

Kara büyünün adı sonuçlarından gelmektedir. Kara büyü olumsuz sonuçlar alınması için yapılan büyülerin genel adıdır. Mesela birilerini ayırma, birini bir şeyden vaz geçirme amacıyla yapılan büyüler kara büyüye örnek olarak verilebilir. Ancak anne-babalar onaylamadıkları damat ya da gelin adaylarından kızlarını, oğullarını ayırmak için büyüye başvuruyorsa sonuç olumlu mudur olumsuz mu buna siz karar verin. Genelde büyü olumsuz sonuçlar elde edilmesi için yapıldığı için kara büyü genel olarak en yaygın büyüdür.

Olumlu sonuçlar alınması amacıyla yapılan büyüler de Ak büyüler gurubuna giriyor.En yaygın kara büyülere bir göz atalım:

Domuz yağı büyüsü

Domuz yağı büyüsü kara büyülerin en etkililerindendir. Kötü, olumsuz sonuçlar almak için uygulanır. Domuz büyüsünü diğer büyülerden ayıran özellik ile belki sizi ürpertecek ama bu büyünün yapılması aşamasında üç harflilerin, yani cinlerin kullanılmasıdır. Domuz yağı ile hazırlanan büyü artık olumsuz sonuçlara maruz kalması istenen kişinin eşyalarına sürülür de sürülür, bulanır da bulanır.

Yumurta büyüsü

Öyle çok fazla geçmişe değil, ananelerimizin çağına kadar uzandığımızda, özellikle Anadolu’da hemen hemen her köyde yumurta büyüsünün nasıl yapıldığı ve bozulduğunun bilindiği söylenir. Yumurta büyüsü genelde çiftleri ayırma amacıyla, olumsuz bir sonuç ortaya çıkartma niyetiyle yapıldığı için bir tür kara büyüdür.

Sabun büyüsü

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan büyülerden biri de sabun büyüsüdür. Hem sabun büyüsünün ana malzemesinin her yerde kolay bulunması hem de maddi olarak ucuz olması nedeniyle tercih edilir. Sabun büyüsünün korkusundan saraylarda, köşklerde yaşayan kimi zenginlerin banyolarında sabun bulundurmadıkları anlatılır.

Papaz büyüsü

Anadolu merkezli büyülerden biri de Papaz büyüsüdür. Papaz büyüsü yapılırken genelde Süryanice dualar okunmasından dolayı bu büyünün papaz büyüsü olarak adlandırıldığı düşünülür. Süryanice dilinin kullanılmasından dolayı papaz büyüsünün anadolu paganlarına ait olduğunu da söyleyebiliriz. En kuvvetli büyülerden biri olan Papaz Büyüsü cinsel soğukluk yaratma, kısırlık ya da bağlama amacıyla yapılır.

Papaz büyüsü yapmak için gerekli olanlar, adet kanı veya sperm ve elbette bir de papaz. Elinizde bir papaz yoksa iyi bir medyum da papaz büyüsünü gerçekleştirebilir.

Papaz büyüsünün nasıl yapılıp bozulacağını sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

41 Büyüsü

41 büyüsünün ibranilerin kullandığı bir büyü olduğu söylenir ve islam öncesi dönemden günümüze kadar ulaşmıştır. Oldukça kuvvetli bir büyü olan 41 büyüsünün en önemli özelliği, 41 büyüsü yapılan kişiye daha önce başka büyüler de yapılmışsa,  bu büyü o büyülerin etkilerini siler ve sadece 41 büyüsünün etkilerine maruz bırakır.
Hatırlayacak olursanız, Beşiktaş futbol takımı, 2015 – 2016 sezonunun ilk yarısını 41 golle ve 41 puan ile lider olarak kapatınca,  Büyü çeşitleri arasından Beşiktaş üzerinde 41 büyüsü olduğu iddia edilmişti.
Bu tezi ileri sürenlerin başında gelen kişi ise,  bir hakem eskisi ve reyting büyücüsü olan Ahmet Çakar’dı.

Büyülerden nasıl korunulur?

Büyüden korunmak için ne yapmamız gerek diye soracak olursanız önce Kuran-ı Kerime ve içinde geçen belli dualara başvurulmalıdır. Ayetel Kürsi, İhlas ve Kul-euzü en çok başvurulan surelerdir.Ayrıca her büyünün kendine özgü bir bozma ritüeli de vardır. Su üzerinden atlamak, daha kuvvetlilerde deniz aşırı bir yere gidip gelmek, sık başvyurulan büyü bozma yöntemleri arasında yer alır.

büyü çeşitleri ve büyü nasıl bozulur

 

Üzerimde büyü var mı nasıl anlarım?

Üzerinizde büyü olup olmadığını anlamanın belki de en kolay yolu işlerinizin, ilişkilerinizin yolunda gidip gitmediğini değerlendirmek olacaktır. Öyle ya yolunda gitmeyen, ters giden birşeyler varsa mesela evliliğiniz ya da ilişkinizde sorunlar yaşıyorsanız üzerinizde bir büyü olabilir. Olmadık yerde maddi sorunlar yaşıyorsanız, yaşınızın gerektirmeyeceği cinsel güçsüzlük ya da isteksizlik gibi sorunlar varsa bu da akla üzerinizde büyü olduğu kuşkusu getirebilir.Üzerinizde büyü olup olmadığını anlamak için bir uzmana da görünebilirsiniz. Peki, bu işin uzmanı kim diyecek olursanız, işte zurnanın zırt dediği yer tam burası. Burada işler biraz karışıyor.

Siz yine içinizdeki imana ve kitaplara sarılın! ama durum çok da kötü ise bir cami hocasına görünün!

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum

Turgut Şişman

Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.