Deprem Silahı - HAARP

Deprem Silahı – HAARP

Deprem Silahı, HAARP, Komple teorosi mi?

Deprem silahı ya da daha bilimsel adı ile Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı (İngilizce: High Frequency Active Auroral Research Program) veya kısaca HAARP, sık sık karşımıza çıkan komplo teorilerinin başında gelmekte.

Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütüldüğü iddia edilen bu gizli proje, iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen çalışmayı kapsamakta. İlk olarak ünlü bilimadamı Tesla tarafından ortaya atılan teoriye göre, yüksek teknoloji kullanarak, Dünya üzerinde, istenen noktada, deprem de dahil olmak üzere çeşitli doğa olaylarının tetiklenebileceği öne sürülüyor.

İddalar arasında Avrupa Birliği’nin de HAARP projesini ve araştırmalarını endişe verici olduğunu vurgulayarak reddettiği yönünde.

Diğer bir taraftan ise, zaman zaman İran’lı yetkililerini ülkede yaşanan kuraklığın nedeninin bu proje sayesinde, kasten Amerika tarafından yapıldığını duyuyoruz. Benzer iddialar ise daha önce yaşadığımız acı Sakarya depremi zamanında da ortaya atıldığını hatırlarsınız.

Yüksek teknoloji kullanarak, deprem faylarında bir depremin tetiklenebileceğine, Tsunamilerin oluşturulup çeşitli atmosfer olaylarının bir silah gibi kullanılabileceğine inanıyor musunuz?

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum