You are currently viewing Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi

Polisiye Durumlar siz değerli okurları için Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu beş Diziyi değerlendirdi. Bu listede yer alan suç konulu dizler sizlere keyifli anlar yaşatırken, “bu akşam ne izlesek” sorusunun cevabı olabilecek türden.

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi 3

Lilyhammer

Kuzey polisiye son yıllarda bütün polisiye severlerin ilgisini çekiyor, Lilyhammer ise bu duruma bakış açınızı değiştirecek türden bir dizi. Eski bir gangster olan Frank Tagliano, mafya hakkında tanıklık eder ve koruma programına alınır. Lanet olası fedareller Frank ile yaptıkları anlaşma sonrası ona yeni bir kimlik verip, Norveç’e, Lillehammer’a gönderir. Bundan sonra olaylar Frank’in kuzey kültürüne alışmaya ve kendi düzenini kurmaya çalışmasıyla devam eder. Steven Van Zandt’ın keyifli oyunculuğu ve mizahi senaryosuyla imdbde 8.0’lık bir puana sahip bu diziye göz atmanızı tavsiye ederiz.

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi 4

Undercover

Hollanda ve Belçika arasında geçen bir casusluk hikayesi Undercover. Bir uyuşturucu baronunu yakalamak için gizli görev verilen Bob’un hikayesini anlatan dizinin imdb puanı 7.8. Gizli polis rolündeki Bob ile kötü adam rolündeki Ferry’in sürekli yollarının kesişmesi ve bazen ortak hareket etmek zorunda kalmaları dizeye iyi bir tempo katıyor. Undercover, ocak ayında yayınlanan yeni sezonuyla Türk izleyicilerinin de gönlünü çalacak bizce, Neden mi? 3. Sezonunun açılışı popüler bir oyun havası olan Erik Dalıyla yapılıyor ve bu sefer Bob’un görevi bir Türk uyuşturucu çetesini çökertmek. Sizi sürekli ters köşeye düşürmeye çalışan senaryosuyla Undercover keyifli bir dizi.

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi 5

Dérapages

Futbolculuğunu ayrı sevdiğimiz, Looking For Eric’le gönüllere taht kuran Eric Cantona, 2020 yılında Türkçeye Karanlık Ordular olarak çevrilen, Netflix Fransa yapımı bu dizinin baş rolü olarak karşımıza çıktı. Emekli bir beyaz yakalıyı canlandıran Cantona’yı, sıkışmış yaşantısı içinde maddi sorunlarla baş ederken izlemeye başlıyoruz. Aynı dönemde Fransa’nın en büyük şirketlerinden birinde de farklı sorunlar baş gösteriyor, şirketin CEO’su bu sorunlardan kurtulmak için çözüm ararken, Cantona’nın hayat verdiği karaktere alışılagelmişin dışında bir iş teklifinde bulunuyor ve olaylar bu andan sonra neredeyse bir sosyal deneye dönüşüveriyor. İmdb puanı 7.2 olan bu dizinin gerelim dozu oldukça yerinde ve izlemenizi tavsiye ederiz.

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi 6

Dogs Of Berlin

Berlin’de gece yarısı işlenen bir cinayet, iki farklı karakterdeki polis memurunu beraber çalışmak zorunda bırakıyor. Dog of Berlin, sorunlu polis memuru Kurt Grimmer ile babasından ve yetiştiği çevrenin üzerindeki yarattığı baskıdan kaçıp, polis olmuş Türk kökenli Erol Birkan’ın beraber yürüttükleri cinayet soruşturmasını konu alıyor. Dizi, Berlin’nin çok kültürlü yapısının iyi bir şekilde anlatırken, bir yerlerde saklı kalmış ırkçılığa da güzel bir dokunuş yapmış. İki baş rolün birbirleriyle olan çatışması diziye iyi bir aksiyon katıyor. 7.6 imdb puanına sahip olan Dogs of Berlin sizi bir sonraki bölüme hemen geçip, sona bir an önce ulaşma hissi yaşatacak düzeyde merak uyandırıcı yapım.

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi 7

Line Of Duty

Bir Netflix yapımı olmamasına rağmen platformdan 5 sezonuna ulaşabileceğiniz şahane polisiye dizi. Bir kesim tarafından polisiye kitap, dizi veya filmlerde polislik mesleği, cinayet soruşturması veya olay yeri incelenmesi gibi konularda gerçekçi anlatımların olmadığına dair eleştiriler mevcut. İşte, Line Of Duty tam da bu noktada eleştirilere güzel bir cevap niteliğinde. Britanya yapımı bu dizide İngiliz polis teşkilatı içinde yozlaşmış polis memurlarını, kendine özgü tekniklerle incelemeye çalışan bir birimin hikayesi anlatılmakta. Her sezonunda farklı bir davayı merkezi alan dizi, aslında köklü bir suç örgütüyle mücadele veriyor. Bu efsane dizi hakkında çok şey yazıldı ve yazılacak ancak siz hala tanışmadıysanız imdb puanı 8.7 olan bu diziye mutlaka bir şans verin, kesinlikle pişman olmazsınız.

Bonus Öneri:

Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu Beş Dizi Önerisi 8

Ferry

Undercover’ı izler ve beğenirseniz Netflix mutlaka size bu filmi önerecektir. Ferry, Undercover’ın kötüsü Ferry Bouman’ın geçmişine ışık tutan bir spin-off. Nerede ve nasıl yetiştiğini, uyuşturucu imparatorluğunu nasıl kurduğunu ilk gününden izletip, size öğrenme şansı sunan bu filmin imdb puanı ise 7.0.

 

Polisiye Durumlar olarak Netflix’te İzleyebileceğiniz Suç Konulu 5 güzel dizi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık, sizin için hazırlayacağımız bir sonraki polisiye içerikli listede görüşmek dileğiyle.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum