the blacklist polisiye dizi

Polisiye dizi: The Blacklist

The Blacklist polisiye dizi tavsiyelerimize dahil ettiğimiz bir yapım. En iyi polisiye diziler listemizde Köprü, Trapped, True detective, The Killing gibi dizilere yer vermiştik. Bunların yanında zombi suç – polisiye dizilerini de keyifle seyrediyoruz. Politik – Polisiye dalında House of Cards dizisinin yeni bölümünü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu arada karşımıza keyifli polisiye diziler de çıkıyor. Gece müdürü (The Midnight Manager) dizisi bunlardan biriydi. En son seyretmeye başladığım polisiye dizi ise The Blacklist.

Polisiye dizi The Blacklist

Polisiye dizi The Blacklist keyifli bir seyirlik. FBI’ın en çok arananlar listesinde yer alan bir suç baronu, bir gün, FBI’ın genel merkezine kuzu kuzu gelerek teslim olmaya karar verir. Kafasında, FBI’ın varlığından bile haberdar olmadığı, son derece derinden işlerini yürüten, diğer suç baronlarını yakalatmak vardır. Tek şartı da genç ve güzel yeni yetma bir FBI ajanı olan Megan ile çalışmaktır.

The Blacklist, True detective ya da The Killing kadar polisiyeseverleri doyuracak bir bir dizi olmamakla birlikte türün sevenleri için hafif, keyifli bir seyirlik. Suç baronu Raymond Reddington ile Megan arasındaki ilişki biraz Kuzuların sessizliğini anımsatsa da sanırım ilişkinin daha farklı bir boyutu var. Dizide yer alan karakterler üzerinde de çok özenli bir çalışma yapılmamış izlenimini aldım. FBI ajanları, CSI dizilerinden ödünç alımış gibi. 1. sezonun 4. bölümündeki Yahnici karakterini ise güzel bulmuşlar. Bakalım diziyi seyrederseniz sizin yorumunuz ne olacak? Aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum