polisiye kitaplar türk yazarlar

Polisiye Yazarları ve Romanları

Polisiye yazarları arasında yerli yazarlarımızın sayısı giderek artıyor. En çok satan kitaplar arasında yeni çıkan yazarların polisiye kitaplarını görmek polisiyeseveler için mutlu edici bir haber. Yerli polisiye yazarlarımız ve onların dedektifleri ya da kahramanları toplumda adeta aramızda dolaşan karakterler. Bu anlamda yerli polisiye edebiyatta bir gerçekçilik söz konusu. Siz ne düşünüyorsunuz?

Polisiye yazarları ve polisiye romanları

Gelin sitemize konuk olan yerli ve yabancı polisiye yazarlarına ve bazıları en çon satan kitaplar arasına giren ya da yeni çıkan kitaplar arasında bulunan kitaplarına bir göz atalım:

Polisiye kitaplar Türk yazarlar:

Gencoy Sümer
Göl Kıyısındaki Ev Gizemli Öyküler
Aile Sırrı Bir Percule Hoirot Hikayesi
Ayşe Erbulak 
9 oda cinayetleri
Anne bak kim gelmiş

Necati Göksel

Gece Gündüz
Hayat Askıda
Kara kadife
Gaflet Uykusu – Yakında!

Algan Sezgintüredi

Katilin şeyi
Katilin şahidi
Katilin meselesi
Önay Yılmaz
Günbatımı Cinayetleri

Kansız

Yeni çıkan polisiye yazarları ve kitapları:

Şahsen ben yeni çıkan polisiye yazarlarının daha idealist bir şekilde yazdığına, kitaplarını toplumun daha geniş kitlelerinin hoşuna gitmesi için eğip bükmediklerine inanıyorum. Ancak edebiyat dergileri ve de yayınevleri yeni çıkan polisiye yazarlarına yeterince yer ayırıyor mu?
Oğuzhan Aslan 
Kıyamet Günlüğü – Kayıp Hanedan
Gençosman Denizci
Buz yürekler
Kanlı icatAli Bayram
Kuğulu Park CinayetiGünay Gafur
Kuklacı
Kahin

Yabancı polisiye yazarları:

Agatha Christie’den Arthur Conan Doyle’a ve son yıllarda bir kitap ile polisiye edebiyatın zirvesine, en çok satanlar anlamında konan Dan Brown’dan İskandinav polisiyesinin temsilcilerine, yabancı polisiye yazarları, polisiye edebiyatın altın çağından günümüze geniş bir yelpazede seçenekler sunuyorlar:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yazar:

Turgut Şişman
Turgut Şişman
Turgut Şişman, PolisiyeDurumlar.com ve Dedektifdergi.com sitelerinin kurucuları arasında yer aldı ve halen polisiyeseverlerin ilgi ile takip ettiği bu iki projede aktif olarak görev almaktadır. Çeşitli kitaplarda ve online platformlarda hikaye ve makaleleri yayınlanan Turgut Şişman, Polisiye Yazarlar Birliği üyesidir ve 2005 yılından bu yana İngiltere'de yaşamaktadır.

Yorum yaparken lütfen hikaye ya da filmlerin konusunu açık etmeyin ki her okuyan sizle aynı zevki alabilsin ;)

yorum